Induktīvā rūdīšana

INDUKCIJAS rūdišana

 Apstrādes jauda:       P=60kW   

 Apstrādes frekvence: f=400MHz

Indukcijas iekārtas - darbības princips:

Jebkuras indukcijas iekārtas darbība balstās uz diviem pamatlikumiem - Faraday-Maxwell un Joule-Lenz. Šie likumi apraksta galveno principu, kā pārveidot elektrisko enerģiju augstfrekvences strāvās, kuras vēlāk tiek pārveidotas par siltumenerģiju.
Indukcijas mašīnas darbības princips ir vienkāršs. Elektriskā enerģija caur ģeneratoru tiek padota uz induktoru, caur to izejot, tā tiek veidota elektromagnētiskajā laukā ar lielu jaudu. Augstas frekvences strāvas iekļūst metāla priekšmetā, kas parasti tiek novietots tiešā induktora tuvumā vai tā iekšpusē. Metālā augstfrekvences strāvas tiek pārveidotas par siltumenergiju ,kas veic termisko apstradi.

indukcionnyi nagrev metallov, indukcijas sildīšana

Indukcijas sildīšana ir metālu bezkontakta termiskās apstrādes metode, kas augstas frekvences strāvu ietekmē spēj vadīt elektroenerģiju. Indukcijas sildīšanu uzņēmumos arvien vairāk izmanto metālu pārstrādei augstā temperatūrā. Mūsdienās indukcijas iekārta ir spējusi ieņemt vadošo pozīciju, izslēdzot alternatīvas sildīšanas metodes.

Indukcijas sildīšana, kā tā darbojas

Indukcijas sildīšanas darbības princips ir ārkārtīgi vienkāršs. Apkuri ražo, pārveidojot elektrisko enerģiju elektromagnētiskajā laukā ar lielu jaudu. Izstrādājums tiek uzkarsēts, kad induktoru magnētiskais lauks iekļūst izstrādājumā, kas spēj vadīt elektrisko enerģiju.

Sagatavojumu (obligāti izgatavotu no materiāla, kas vada elektrisko enerģiju) ievieto induktorā vai tā tiešā tuvumā. Induktors parasti tiek izgatavots viena vai vairāku stieples pagriezienu veidā. Induktora izgatavošanai visbiežāk izmanto biezas vara caurules (stieples). Īpašs elektriskās enerģijas ģenerators to piegādā induktoram, ierosinot augstas frekvences strāvas, kas var mainīties no 10 Hz līdz vairākiem MHz. Augstas frekvences strāvu indukcijas rezultātā uz induktora rodas ap to spēcīgs elektromagnētiskais lauks. Radītā elektromagnētiskā lauka virpuļstrāvas iekļūst izstrādājumā un tiek pārveidotas tā iekšienē siltumenerģijā, veicot sildīšanu.

Darbības laikā induktors uzsilst diezgan spēcīgi, pateicoties sava starojuma absorbcijai, tāpēc darba procesa laikā tas noteikti ir jāatdzesē tekoša ūdens dēļ. Ūdens dzesēšanai tiek piegādāts iekārtai ar sūkšanas palīdzību, šī metode ļauj nodrošināt iekārtas uzstādīšanu, ja induktors pēkšņi sadedzina vai samazina spiedienu.

Indukcijas apkures pielietojums ražošanā

Kā jau iepriekš bija iespējams saprast, indukcijas sildīšana ražošanā tiek izmantota diezgan aktīvi. Mūsdienās indukcijas iekārtām ir izdevies ieņemt vadošo pozīciju, izspiežot fonā konkurējošās metāla apstrādes metodes.

Metālu indukcijas kausēšana

Kausēšanas darbībās tiek izmantota indukcijas sildīšana. Indukcijas kurtuvju aktīva izmantošana sākās tāpēc, ka HFC sildīšana spēj unikāli apstrādāt visu veidu metālus, kas mūsdienās pastāv. Indukcijas
kausēšanas krāsns metālu ātri izkausē. Instalācijas sildīšanas temperatūra ir pietiekama pat visprasīgāko metālu kausēšanai. Indukcijas kausēšanas kurtuvju galvenā priekšrocība ir tā, ka tās spēj radīt tīru kausēšanu ar minimālu izdedžu daudzumu. Darbs tiek veikts īsā laika posmā. Parasti 100 kilogramu metāla kausēšanas laiks ir 45 minūtes.

HFC sacietēšana (augstfrekvences strāvas)

Rūdīšana tiek veikta visbiežāk attiecībā uz tērauda izstrādājumiem, bet to var attiecināt arī uz varu un citiem metāla izstrādājumiem. Ir ierasts atšķirt divus HFC sacietēšanas veidus: virsmas un dziļo sacietēšanu.
Galvenā priekšrocība, kas indukcijas sildīšanai ir attiecībā uz sacietēšanas darbiem, ir spēja iekļūt siltumā dziļumā (dziļa sacietēšana). Līdz šim HFC sacietēšana diezgan bieži tiek veikta indukcijas iekārtās.
Indukcijas sildīšana ļauj ne tikai sacietēt augstfrekvences strāvu, bet arī dod gala rezultātam produktu, kam būs izcila kvalitāte. Ja sacietēšanai izmanto indukcijas sildīšanu, saražoto lūžņu daudzums tiek ievērojami samazināts.

HDTV lodēšana

Indukcijas sildīšana ir noderīga ne tikai metāla apstrādei, bet arī vienas izstrādājuma daļas savienošanai ar citu. Mūsdienās HFC lodēšana ir kļuvusi diezgan populāra, un tai ir izdevies metināšanu uzspiest fonā. Ja vien ir iespējams nomainīt cietlodēšanu, to dara ražotāji. Kas tieši izraisīja šo vēlmi? Viss ir ārkārtīgi vienkārši. Lodēšana ar HDTV ļauj iegūt pabeigtu izstrādājumu, kam būs augsta izturība.
HDTV lodēšana tiek iegūta, pateicoties tiešai (bezkontakta) siltuma iekļūšanai izstrādājumā. Metāla sildīšanai nav nepieciešama trešo personu iejaukšanās tā struktūrā, kas pozitīvi ietekmē gatavā izstrādājuma kvalitāti un tā kalpošanas laiku.

Metinātu šuvju termiskā apstrāde

Metināto šuvju termiskā apstrāde ir vēl viens svarīgs tehnoloģiskais process, ar kuru indukcijas sildītājs var lieliski tikt galā. Termiskā apstrāde tiek veikta, lai palielinātu produkta izturību un izlīdzinātu metāla spriegumu, kas, kā likums, veidojas savienojumos.
Indukcijas termisko apstrādi veic trīs posmos. Katrs no tiem ir ļoti svarīgs, jo, ja kaut ko palaidīsit garām, tad vēlāk produkta kvalitāte kļūs atšķirīga, un tā kalpošanas laiks samazināsies.
Indukcijas sildīšanai ir pozitīva ietekme uz metālu, ļaujot tai vienmērīgi iekļūt noteiktā dziļumā un izlīdzināt spriegumu, kas rodas metināšanas laikā.